Автор: stoineff Категория: Спорт
Прочетен: 5143 Коментари: 7 Гласове:
25

Последна промяна: 30.10.2011 07:31

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg

image

Челси
загуби с 3:5 в лондонското дерби с Арсенал на "Стамфорд Бридж" в мач от 10-ия кръг на английската Висша Лига.

Двубоят бе много динамичен и напрегнат, като и двата отбора изпуснаха куп положения за гол. Впечатление направи реакцията на Арсенал след трите гола, които получи, след които вместо да изпадне в паника, както в много други мачове в миналото, прояви характер и отговори. За сметка на това пък сините показаха изненадваща разсеяност в защита, където бяха направени недопустим брой грешки.

Отборът на Андре Вияш-Бояш започна мача по-добре и успя да открие резултата още в 14-та минута чрез Франк Лампард. Робин ван Перси успя да изравни, но точно преди почивката Джон Тери отново даде преднина на домакините.

След почивката обаче започна катастрофалната игра в защита на "сините", които допуснаха съперникът да обърне резултата с два бързи гола на Андре Сантош и Тио Уолкът.

Десет минути преди края Хуан Мата обаче направи 3:3 след страхотен удар отдалеч и изглеждаше, че Челси може да постигне нещо в този мач.

Точно тогава обаче Флоран Малуда даде невероятен подарък на Робин ван Перси, който вкара решителен гол в 85-та минута. В допълнителното време пък отново холандецът вкара нов гол и оформи своя хеттрик, както и крайното 5:3.

Това бе първа победа като гост за Арсенал през този сезон, както и първа загуба като домакин за Челси. След този успех Арсенал се приближи на три точки от заветното 4-то място, на което в момента е Нюкасъл, който обаче има мач по-малко. Челси от своя страна вече изостава на 4 точки от втория Манчестър Юнайтед, а ако Манчестър Сити спечели своя мач от кръга, ще се отдалечи на 9 точки на върха.

Тагове:   Челси арсенал,