05.01.2012 07:51 - Ман. Юнайтед загуби от Нюкясъл с 3:0
Автор: stoineff Категория: Спорт
Прочетен: 4901 Коментари: 9 Гласове:
13

Последна промяна: 05.01.2012 09:45

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Видео от мача
 image

Шампионът "Манчестър юнайтед" допусна втората си поредна загуба. Съставът на сър Алекс Фъргюсън отстъпи с 0:3 при гостуването си на "Нюкасъл" в първия си двубой за 2012 г.

"Свраките" продължиха силното си представяне през сезона и изиграха много добре срещата. С добра успеваемост в нападение и стабилна игра в защита отборът на Алан Пардю стигна до убедителната си победа.

"Манчестър юнайтед" не можа да създаде чисти положения, като в състава липсваха идеите. Водещи играчи като завърналия се в игра Уейн Рууни и Луиш Нани бяха разсеяни, а българският нападател Димитър Бербатов рядко играеше с топката преди смяната си в 57-ата минута.

"Нюкасъл" поиска дузпа в 27-ата минута след съприкосновение между Рио Фърдинанд и Демба Ба, но такава не беше отсъдена. Шест минути по-късно "свраките" поведоха след хубав гол на Ба. След дълго подаване на вратаря Тим Кръл опитният Шола Амеоди продължи с едно докосване топката и голмайсторът на отбора с майсторско изпълнение преодоля Андерс Лидегаард.

В самото начало на втората част домакините стигнаха до втори гол. Йохан Кабай изпълни отлично пряк свободен удар и вратарят на шампионите не можа да избие точно насочената топка от горния десен ъгъл.

След като във втори пореден мач изпадна в тази ситуация на губещ с два гола пасив, мениджърът на "Юнайтед" сър Алекс Фъргюсън опита да направи обрат. Този път той извади Бербатов и пусна Даниел Уелбек. Шампионите взеха за кратко инициативата и още в следващата минута Рууни изпусна от пет метра централно пред вратата на Кръл.

Третият гол си го отбеляза защитникът на "Манчестър юнайтед" Фил Джоунс след неразбирателство с Линдегаард и неумела намеса в 90-ата минута.

"Нюкасъл" спечели срещу "Юнайтед" за първи път от 2001 г. Английският шампион остана на три точки зад водача "Манчестър сити". двата състава се срещат в края на седмицата в среща за ФА къп.

Другият български нападател Мартин Петров игра цял мач за победата на "Болтън" с 2:1 над "Евертън". "Карамелите" поведоха с гол на вратаря си Тим Хауърд с далечен удар в 63-ата минута. След това гостите направиха обрат с попадения на Давид Н"Гог (67") и Гари Кейхил (78"). "Болтън" вече има 16 точки, като 12 от тях е спечелил като гост, но все още е сред изпадащите. Петров пък беше титуляр в четвърти пореден мач.